#1 2011-08-20 05:35

motosobolew

Administrator

Zarejestrowany: 2011-07-22
Posty: 10
Punktów :   

Regulamin Forum Motosobolew.

§ § Regulamin Forum Motosobolew § §

§ 1 Forum Motosobolew

1.1. Forum Motosobolew to społeczność zrzeszająca motocyklistów z Sobolewa i okolic zorganizowana w forum internetowe. Celem forum jest między innymi poznawanie nowych użytkowników, nawiązywanie kontaktów, wymiana doświadczeń, wzajemna pomoc w sprawach nie tylko technicznych oraz wspólna jazda motocyklem i spędzanie wolnego czasu.

1.2. Proces rejestracji
Aby zostać użytkownikiem forum Motosobolew należy wypełnić formularz rejestracyjny (wszystkie wymagane pola), wpisać login i wyświetlaną nazwę użytkownika, po której będą nas rozpoznawali inni uczestnicy forum. Nazwa ta ma być prosta do wymówienia i mieścić się w granicach dobrego smaku.

1.3. Aktywacja konta i zatwierdzenie
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego użytkownik potwierdza swoje dane i oczekuje na aktywację swojego konta za pomocą linku przesyłanego na podany adres mailowy. Po aktywacji konta przez podany link każdy nowy użytkownik czeka na zatwierdzenie jego konta przez Administratora/Moderatorów.
Do czasu zatwierdzenia konta nowy użytkownik otrzymuje status „Oczekującego” i jego prawa na forum podlegają ograniczeniom. Po zatwierdzeniu konta użytkownik staje się pełnoprawnym członkiem.

1.4. Czas trwania konta użytkownika na forum
Konto każdego użytkownika pozostaje aktywne jeśli bierze czynny (pisząc posty) lub bierny (tylko logując się) udział w życiu forum.
Konta użytkowników którzy nie logują się przez 2 miesiące na forum otrzymają e-mailem przypomnienie - jedno co 30 dni przez 2 kolejne miesiące.
Jeśli użytkownik mimo dwóch comiesięcznych przypomnień wciąż nawet nie zaloguje się na swoje konto na forum przez łączny okres 4 miesięcy - zostanie ono automatycznie skasowane a użytkownik zostanie powiadomiony o usunięciu konta e-mailem użytym podczas rejestracji na forum.

1.5. Akceptacja regulaminu i dane osobowe
Wypełniając formularz rejestracyjny i dokonując aktywacji konta użytkownik wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych podawanych w formularzu dla potrzeb forum oraz dobrowolnie akceptuje regulamin i zasady uczestnictwa w życiu forum Motosobolew.


§ 2 Zasady uczestnictwa w forum
2.1. Pisanie postów – zasady
Forum Motosobolew służy kulturalnej wymianie poglądów z poszanowaniem godności osobistej każdego uczestnika oraz z uwzględnieniem poszanowania praw autorskich. Dlatego obowiązują nas następujące zasady:

Pkt 1. Wypowiadaj się kulturalnie, jak przystało na miejsce publiczne, unikaj wulgaryzmów. Od tonu wypowiedzi będzie zależeć liczba i ton odpowiedzi.

Pkt 2. Staraj się pisać tak, aby czytający nie głowił się nad zrozumieniem tekstu. Dłuższe partie oddzielaj podziel na akapity (klawisz ENTER). Pamiętaj o interpunkcji i ortografii.

Pkt 3. Pisanie WIELKIMI LITERAMI oznacza krzyk lub podniesiony głos. To tak jakby, ktoś stał nad nami i krzyczał prosto w ucho. Nie stosuj także wielokrotnych wykrzykników oraz pytajników.

Pkt 4. Tworząc nowy wątek pamiętaj o nadaniu mu odpowiedniego tytułu, który by skrótowo charakteryzował dane zagadnienie. Temat o treści „Pomocy!”, czy „Problem” lub „Co wybrać?” nic nam w zasadzie nie mówi.

Pkt 5. Naganne jest cytowanie całego tekstu bądź jego długich fragmentów, aby dopisać swoją treść. Aby skrócić treść cytatu używaj znaku [ (...) ]. Niedopuszczalne jest cytowanie całego wcześniejszego postu oraz dopisywanie jedynie „zgadzam się”, „ok”, „masz rację”, itp.

Pkt 6. Jeśli przypadkowo wyślesz dwa takie same posty po sobie - nie ma problemu, jeśli usuniesz jeden z nich (użyj funkcji [Usuń] pod własnym postem).

Pkt 7. Jeżeli już po wysłaniu wiadomości coś Ci się przypomniało, to nie wysyłaj od razu nowej, ale skorzystaj z możliwości edytowania (funkcja [Edytuj]) i wprowadź zmiany do tekstu. Zarówno kasowanie jak i edycja wymaga bycia aktualnie zalogowanym na Forum.

Pkt 8. Posty bezsensowne, odbiegające od tematu, powtarzające się w kilku wątkach, naruszające zasady forum – będą usuwane, a ich autorzy otrzymają upomnienie.

Pkt 9. Niedopuszczalne jest tzw. „nabijanie licznika postów”, czyli zamieszczanie krótkich, nic nie wnoszących do poruszanych zagadnień postów, które napisane są jedynie w celu zwiększenia rangi użytkownika na forum. Nie ilość, ale jakość jest mile widziana. „Nabijacze postów” i „karierowicze” będą usuwani z forum.

Pkt 10. Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum prywatnych wojen i pyskówek przeciwko użytkownikom czy Administracji forum. Wszelkie posty obraźliwe, godzące w dobro osobiste użytkowników, czy wyśmiewające wyznawane przez nich zasady - zostaną skasowane. Autorzy takich postów będą usuwani z forum.

Pkt 11. Niedopuszczalne jest umieszczanie w postach reklam, odnośników do stron pornograficznych, stron propagujących przemoc, alkohol i narkotyki, nawołujących do nienawiści na tle religijnym, rasowym, etnicznym, szerzących brak tolerancji, popierające łamanie prawa, łamiących ogólnie przyjęte normy życia społecznego, czy obrażające symbole religijne czy godzące w osoby zaufania publicznego. Autorzy takich postów będą usuwani z forum, a ich posty kasowane.

Pkt 12. Niedopuszczalne jest publikowanie materiałów, jeśli ich zamieszczenie narusza prawa autorskie osób trzecich. Aby zacytować taki tekst należy mieć zgodę autora lub wydawcy na jego publikacje.

Pkt. 13. Administrator i Moderatorzy zastrzegają sobie nieograniczone prawo przenoszenia, edycji, usuwania postów oraz otwierania/zamykania całych wątków tematycznych bez podawania ich przyczyny.

Pkt 14. Wszystkie wypowiedzi uczestników forum mają charakter prywatny dlatego Administrator i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za treść zamieszczonych postów.

2.2. Galeria, awatary, sygnatury - zasady
Każdy użytkownik ma prawo założyć własną galerię zdjęć na forum oraz zamieszczanie komentarzy do zdjęć innych użytkowników. Przy zamieszczaniu zdjęć i komentarzy oraz awatarów i sygnatur obowiązują analogicznie przepisy z §2-2.1 – pkt. 1-14. Niedopuszczalne jest również wykorzystywanie symboli religijnych oraz godła państwowego jako awataru. Moderatorzy mają nieograniczone prawo zmiany/usuwania sygnatur, awatarów, zdjęć, komentarzy sprzecznych z postanowieniami niniejszego regulaminu.

2.3. Status użytkownika, reputacja i ranga
Każdy użytkownik pisząc posty [z zachowaniem zasad §2-2.1 – pkt. 5-9] zwiększa swoją rangę w miarę rosnącej ilości postów według schematu omówionego w sprawach klubowych.
Trafność postów danego użytkownika podlega ocenie innych użytkowników, którzy za pomocą kliknięcia [+/–] podnoszą/obniżają jego reputację. Administrator i Moderatorzy mają nieograniczone prawo do usuwania użytkowników, których reputacja osiągnęła wyjątkowo niski lub negatywny poziom.

2.4. Zamieszczanie ogłoszeń i ofert
Forum Motosobolew jest portalem o tematyce motocyklowej, a nie serwisem aukcyjnym, dlatego zamieszczanie wszelkich ofert kupna/sprzedaży podlega całkowitemu ograniczeniu i podlega ścisłemu nadzorowi moderatorskiemu. Niedopuszczalne jest także zamieszczanie ofert handlowych i ogłoszeń o sprzedaży w sygnaturze użytkownika pod sankcją usunięcia z forum. Ogłoszenia sprzedaży motocykla nie dotyczące własnego moto będą natychmiast kasowane.§ 3 Zarządzanie forum
3.1. Administratorzy i Moderatorzy
Forum Motosobolew jest zarządzane przez Administratorów i Moderatorów, którzy stanowią najwyższą instancję na forum i odpowiedzialni są za prawidłowe funkcjonowanie forum zarówno pod względem technicznym jak i relacji między uczestnikami.
W sprawach dotyczących forum Administratorzy i Moderatorzy podejmują decyzje wiążące dla wszystkich użytkowników.

3.2. Ograniczenia i wykluczenia
Administratorzy i Moderatorzy w przypadku stwierdzenia naruszenia regulaminu, bądź innych niepisanych zasad kultywowanych na forum, mogą nawet bez poprzedzającego upomnienia zamykać poszczególne wątki i usuwać sporne posty. Użytkownicy działający na szkodę samego forum lub jego użytkowników będą ograniczani w prawach lub usuwani bez ostrzeżenia. Użytkownicy nieaktywni będą usuwani po uprzednim powiadomieniu.

3.3. Korzystanie z zasobów forum
Korzystanie z zasobów forum Motosobolew jest bezpłatne. Niedopuszczalne jest jednak udostępnianie, powielanie, sprzedaż i publikowanie zamieszczonych materiałów bez wyraźnej zgody Administratorów forum. Zabrania się także jakiegokolwiek wykorzystania nazwy i logo forum bez wyraźnej zgody Administratorów lub Moderatorów.


§ 4 Postanowienia ogólne
Administratorzy forum mają nieograniczone prawo do wprowadzania zmian, dodawania i usuwania zapisów w regulaminie. W rozstrzyganiu spraw nie objętych niniejszym regulaminem decydujący głos mają Administratorzy i Moderatorzy.

Offline

 
MOTOSOBOLEW.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darksoldierss.pun.pl domowa matryca sito ruś halicka gimp wycinanie zaznaczenia ile lat ma Yuri Boyka