Forum Motosobolew


Forum motocyklistów z Sobolewa i okolic.


#1 2011-11-04 19:06

kichau

Podwórkowy kaskader

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Velorex do Jawy

Czesc,
pytanie do Letka, albo kogos, kto zna temat:
kupilem Velorexa 562 do mojej Jawy. Z tego co wiem, w motorze tez trzeba troche pozmieniac, n.p. zebatke zdawcza itd. Co dokladnie nalezy wymienic w motocyklu do jazdy z wozkiem? Ile zebow musi miec przednia zebatka? Slyszalem cos o amortyzatorze skretu, w Junaku mam, ale w Jawie w tym miejscu jest stacyjka.
Dajcie znac,
pozdrawiam
Michal

Offline

 

#2 2011-11-07 16:06

 letek

Moderator

Zarejestrowany: 2011-07-22
Posty: 32
Punktów :   

Re: Velorex do Jawy

siemano, nie często tu zaglądam ale obiecuję się poprawić. co do mocowania wózka to mam gdzieś potrzebne skany, postaram się znaleść i tu wstawić. co do zębatki to w instrukcji jest żeby zmienić na 16z, zmieniłem ale wtedy żeby lecieć takie 85 km/h musisz mieć całkiem wysokie obroty, wróciłem do 17z i jest ok, obroty fajne przy tej prędkości i we dwoje daje rade bez problemu. co do amora skrętu to nie zakładałem i nie zamierzam. prowadzi się dobrze i jak prawidłowo ustawisz wózek to nic złego się nie dzieje, przód wpadł w "shimmy" może ze dwa razy jak zapier.. na pusto i wpadłem w jakiś dołek albo szczelinę, jawa jest lekka, olej to. odezwę się jak znajdę cos o mocowaniu. pozdr
letek


na drugie imię mówią mi perfekcja. nie, na drugie mam czupakabra, na trzecie perfekcja

Offline

 

#3 2011-11-07 22:47

kichau

Podwórkowy kaskader

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Velorex do Jawy

Czesc Letek,
dzieki, bede czekal w takim razie na informacje. Ja chyba mam zebatke z 19 zebami, ale wtedy na pewno warto zmienic na mniejsza. Nie moge znalezc tez miejsca do podlaczenia pancerza linki hamulca wozka. Gdzies w internecie czytalem, ze trzeba zmienic podnozki. Jak wyglada to u Ciebie?
Pozdro!
Michal

Offline

 

#4 2011-11-19 10:15

 letek

Moderator

Zarejestrowany: 2011-07-22
Posty: 32
Punktów :   

Re: Velorex do Jawy

hej, kurde nie mogę tego wszystkiego odszukać. nie panikuj, jak znajdę to odrazu tu wstawię. dziś postaram się zrobić zdjęcie mocowania linki. pozdr


na drugie imię mówią mi perfekcja. nie, na drugie mam czupakabra, na trzecie perfekcja

Offline

 

#5 2011-11-22 09:19

 letek

Moderator

Zarejestrowany: 2011-07-22
Posty: 32
Punktów :   

Re: Velorex do Jawy

http://www.scribd.com/doc/6824591/Sidecar-Installation
siema. podaj jakiegoś emaila to prześlę te wszystkie materiały co znalazłem.


na drugie imię mówią mi perfekcja. nie, na drugie mam czupakabra, na trzecie perfekcja

Offline

 

#6 2011-11-22 18:07

kichau

Podwórkowy kaskader

Zarejestrowany: 2011-11-03
Posty: 43
Punktów :   

Re: Velorex do Jawy

Czesc Letek,
fajny opisik, dzieki! Wyslalem Ci mojego maila na tzw. "priva" ;o)
Pozdro
Michal

Offline

 
MOTOSOBOLEW.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bakugan-pbf.pun.pl www.erpegia.pun.pl www.infidels.pun.pl www.gamecorner.pun.pl www.dualcoma.pun.pl