Forum Motosobolew


Forum motocyklistów z Sobolewa i okolic.


#1 2011-11-14 04:28

 rafał

Romeciarz

Skąd: Gończyce
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 22
Punktów :   
Motocykl: Bandit 600, WSK 175, Junak M10

wyjazd motocyklem do krajów UE

Siema,
może ktoś wie jakie papiery są potrzebne żeby na legalu sobie jeździć po krajach UE?
słyszałem coś o zielonej karcie - o co chodzi? a jak z prawem jazdy? może jeszcze coś oprócz tego?

Offline

 

#2 2011-11-14 07:40

 letek

Moderator

Zarejestrowany: 2011-07-22
Posty: 32
Punktów :   

Re: wyjazd motocyklem do krajów UE

hej, z tego co mi wiadomo to nie potrzebujesz nic specjalnego, ważne tylko żebyś miał ubezpieczenie OC takie dodatkowe, bo niby to normalne działa ale ja wykupowałem wyjazdowe bo zwykłe nie zawsze obejmuje jak w kogoś wysprzęglisz i bedzie miał uraz na zdrowiu. pozdr


na drugie imię mówią mi perfekcja. nie, na drugie mam czupakabra, na trzecie perfekcja

Offline

 

#3 2011-11-14 08:23

 Stivi

Niuchacz wydechowy

Skąd: Sobolew
Zarejestrowany: 2011-08-30
Posty: 37
Punktów :   
Motocykl: Jawa Perak/Jawa 50/Romet Ogar

Re: wyjazd motocyklem do krajów UE

Witam  lista krajów gdzie obowiązuje Zielona Karta: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Iran , Izrael.Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Serbia i Czarnogóra( w Chorwacji w pobliżu Czarnogóry ale tylko tam i to nie zawsze), Tunezja Turcja, Ukraina w pozostałych krajach Europy można jeździć na Polskim OC dodatkowo można sobie wykupić Koszty leczenia tzn. jak zachorujesz lub złamiesz sobie rękę np na polu namiotowym to żebyś miał pomoc medyczną a nie  żebyś płacił 100o zł za zszycie ręki bez znieczulenia (Niemcy 2 szwy)  Czasem tez zakres reguluje EKuZ ( czyli europejska Karta ubezpieczenia zdrowotnego ) wiadomość o jej zakresie jest dostępna w internecie i w większych palcówkach medycznych w Polsce. niestety jej zakres jest dość okrojony. Co do prawa jazdy to w większoći krajów można jeździć na polskim dokumencie, ale jeżęli jedziesz do bardziej egzotycznych krajów to tam może być trochę inaczej. np tłumaczenie na ich język czasowe zezwolenie na poruszanie sie po ich drogach wizy zezwolenie na wjazd i wyjazd na jak długo itd. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Stivi (2011-11-14 08:27)

Offline

 
MOTOSOBOLEW.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ksmgora.pun.pl www.csctuchola.pun.pl www.lilental.pun.pl www.nmcpowenzabrze.pun.pl www.tibiaskrypty.pun.pl